Patykiem po wodzie

Patykiem po wodzie czyli jak dać się wyguglać

patykiem po wodzieJak wielu z Was zapewne zdążyło zauważyć, że stworzenie strony to dopiero początek drogi ku sławie i pieniądzom oraz dominacji nad światem. Na tym zwykle nie koniec – trzeba jeszcze zaistnieć w sieci, czyli pozyskać ruch na stronie. Jak pozyskać ruch? Przez:

  • social media,
  • rozsyłanie znajomym linku do strony,
  • przez reklamy w internecie,
  • itd, itp?

Tak naprawdę najlepszy sposób to wypozycjonowanie strony na szczyt listy w góglach. I o tym właśnie będziemy opowiadać na patykiempowodzie.pl.

Wbrew pozorom pozycjonowanie strony to proces dosyć złożony. Co trzeba będzie zrobić aby znaleźć się na szczycie gógiela (SERP) zależy głównie od konkurencyjności frazy, pod którą będziemy, wzorem Syzyfa, pchać stronę na górę w wyszukiwarce. Co po kolei należy zrobić zależy od tego czy już mamy własną stronę internetową, czy dopiero ją stawiamy. Nieistotne czy trafiłeś tu bo niewiele wiesz na temat pozycjonowania i szukasz informacji, czy jesteś starym wyżeraczem – zapraszamy do czytania, zadawania pytań, pozostawiania uwag, innymi słowy do komentowania.

Znajdziesz tutaj sugestie / wskazówki / porady / co zrobić aby ludzie znaleźli cię przez gógla. Będzie technicznie, głównie na temat optymalizacji (SEO) i być może trochę na temat marketingu internetowego (SEM). Osoby zainteresowaną współpracą lub reklamą proszę o kontakt.

Pamiętaj – aby móc wypozycjonować stronę „coś” na niej musi być. Jeśli nie masz treści – będzie ciężko, aczkolwiek …(infographics podobno czynią cuda).

Jeśli prowadzisz biznes na którym się znasz i nie jest on związany z pozycjonowaniem strony – znajdź fachowców od pozycjonowania stron i im zapłać (uważaj na kowboi – niekiedy mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc). Rachunek zysków i strat prawdopodobnie będzie koprzystniejszy jeśli zajmiesz się swoją robotą / skasujesz klientów za twoją pracę i dasz komuś zarobić za pozycjonowanie twojej strony wówówó. Jeśli mimo wszystko chcesz wiedzieć jak wypozycjonować stronę lub sam wziąć sprawy w swoje ręce czytaj dalej. Absolutnie nie gwarantuję efektów jeśli będziesz podążać za sugestiami z tej strony, aczkolwiek jeśli trafiłeś tutaj przez gógle – znaczy się nasze sugestie jak się dać wyguglać działają. Skoro już tu dotarłeś zapisz się do newslettera – na pewno na bieżąco chciałbyś wiedzieć jak wypozycjonować stronę w góglach i osiągnąć sukces marketingowy?

Skupimy się tutaj na temacie: pozycjonowanie strony wordpress, aczkolwiek pozycjonowanie joomla, drupal, css pozycjonowanie, pozycjonowanie html zasadniczo rządzi się tymi samymi prawami.

No to zaczynamy. Pierwsza wskazówka:

Stronę główną celujemy jedynie w nazwę marki czyli „patykiem po wodzie„. Czemu patykiem po wodzie? – Tak wyszło. Co to jest strona główna i dlaczego nie warto strony głównej celować w inne frazy – o tym też będzie.

Patykiem po wodzie
5 (100%) 4 votes